>Topení s infračerveným zářením
Topení s infračerveným zářením 2018-09-21T14:07:23+00:00

Jak infravytápění funguje?

Infravytápění lze přirovnat k nejpříjemnějšímu zdroji tepla na světě – ke slunci. Stejně jako infračervené sluneční paprsky zahřívá i sálavé teplo infratopení přímo naše tělo. Oproti běžným druhům topení zahřívá infravytápění namísto vzduchu rovnoměrně stěny, strop a dokonce i podlahu. Díky vynikajícímu rozprostření tepla jsou studené nohy a horko na hlavu minulostí. Vznikající příjemný pocit tepla je neporovnatelný s jinými topnými systémy.

Eine Infrarotheizung wärmt wie die Sonne

Infravytápění hřeje jako slunce.

Rozdíl mezi běžným topením a infravytápěním

Vergleich der Wärme einer Infrarotheizung mit einer Konvektionsheizung

Porovnání rozšiřování tepla infravytápěním (nahoře) a konvenčním topením (dole).

Běžné topné systémy ohřívají vzduch v místnosti. Zatímco teplý vzduch stoupá nahoru, studený vzduch klesá dolů a tím dochází k nepříjemné cirkulaci vzduchu. Oproti tomu infrávytápění zabraňuje vysoušení vzduchu a zároveň působí proti tvorbě škodlivých plísní. S infravytápěním dochází k zahřívání stěn, které pak sekundárně rovnoměrně ohřívají místnost podobně jako je tomu u kachlových kamen. Trvalé vysoušení stěn vede ke zlepšení izolace místnosti a tím i menší ztrátě tepla. Díky zahřátým povrchům může reálná teplota v místnosti klesnout na 18°-19°C, protože je pociťovaná teplota obvykle o 2°-3°C vyšší. Obecně platí, že už jen klesnutí požadované teploty v místnosti o 1°C vede ke snížení spotřeby energie o 5-7 procent. Také při větrání šetříme energii, protože studený vzduch nemusí být oproti běžným tepelným systémům tak silně ohříván. S infravytápěním tak docílíme i při nízké pokojové teplotě vzduchu příjemného pocitu tepla během několika minut.

Inovativní technika s estetickým designem

Naše inovativní infravytápění je nadčasovou a elegantní možností, jak esteticky vybavit svůj domov. Vedle našeho praktického infratopení řady Simple nabízíme estetické infrapanely z keramiky nebo skla. Dalším špičkovým modelem jsou zrcadlová topení.
Ideální pro použití do koupelny: naše zrcadlové infravytápění nabízí příjemný pocit luxusu – bez toho, aniž by se zrcadlo orosilo.

Eine moderne Infrarotheizung bringt Technik und Design in Ihr Zuhause

Infravytápění kombinuje moderní techniku s designem.

Infravytápění podporuje Vaše zdraví

Eine Infrarotheizung hilft Ihrer Gesundheit

Infravytápění podporuje zdravé prostředí v místnosti.

Teplo produkované infravytápěním je velice příjemné a podporuje Vaše zdraví. Jelikož při infravytápění nedochází k cirkulaci vzduchu, je minimalizováno znečišťování a nedochází k přenosu bakterií a víření prachu. Navíc se nevysušuje vzduch a jeho vlhkost zůstává stejná. To prospívá Vašim dýchacím cestám a sliznici. Infravytápění nabízí lepší kvalitu života a pro alergiky a astmatiky zdravotní úlevu.

Topte bezpečně s infravytápěním

Vedle přínosu pro Vaše zdraví a výhodného vytápění kladou naše topení vyrobená v Rakousku nejvyšší nároky na Vaši bezpečnost. Topení elektřinou ještě nikdy nebylo tak bezpečné – to potvrzuje také TÜV certifikát.

Österreich Logo für heatness

Nejdůležitější body souhrnně

  • Infračervené záření je srovnatelné se slunečnými paprsky
  • Infravytápění vytápí místnost rovnoměrně
  • Infravytápění zabraňuje tvorbě plísní
  • Infravytápění podporuje Vaše zdraví
  • Infravytápění zvyšuje Vaši kvalitu bydlení

Dále ke…

Výhody infravytápění
Plánování infravytápění
Porovnat náklady na topení